Lisans Öğrencilerine TÜBİTAK’tan Burs İmkânları

Lisans öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) sayesinde burs imkânlarından yararlanabilecek. TÜBİTAK’ın bursiyer programı olarak belirlediği çerçevede bundan böyle lisans öğrencileri de burslardan faydalanabileceklerdir.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme programının yönetmeliğinde değişikliklere giderek ve bu değişiklikleri de Resmi Gazete ’de yayımlayarak tüm kamuoyuna sunmaktadır. Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), lisans öğrencilerini de burs imkânlarına dâhil etmektedir.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) “Bursiyer” isimli programı kapsamında geçtiğimiz senelerde lisansüstü eğitim yani yüksek lisans eğitimi alan ve doktora yapan kişilerin bu program çerçevesinde faydalanabildiğini ve bu yıldan itibaren de lisans öğrencilerinin Resmi Gazete’ de Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme programının yönetmeliğinin değiştirilerek yürürlüğe girmesiyle birlikte faydalanabileceklerini lisans öğrencilerine müjdeyi vererek duyurduğunu ilan etti.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), “Bursiyer” programı çerçevesinde bundan böyle en temelde lisans öğrencileri bir üstünde lisansüstü eğitim yani yüksek lisans ve bu basamağın üstünde de doktora yapan kişileri kapsayarak burs imkânlarından her şekilde faydalanabileceklerini belirtti. Böylelikle hem kurumun yeni projelerin ortaya çıkması için öğrencilerin en iyi şekilde eğitimlerini almalarını ve tamamlamalarını ardından da hem ülkemiz hem de toplum adına katkılarda bulunmalarını sağlamanın hedefi içerisinde olduklarını açıkladılar.

 

 

Bir önceki yazımız olan ALES Başvuru Ücreti Hangi Bankalara Yatar? başlıklı makalemizde Ales Ücret ve Hangi Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>